| 2023. február. 15. | 3 perc olvasás

Nagyszerű teljesítménnyel vetett véget rossz sorozatának az SKC

Végig a vendégek kezében volt a mérkőzés.

Egis Körmend - Sopron KC 82-96

A rossz formában lévő Sopron kezdte sokkal jobban a meccset, Joseph két kosara után Edwards még egyenlített, Valerio-Bodon, Barnett és Jones révén azonban meglépett a vendég gárda, s mivel közben csak Omenaka tudott két pontot szerezni, Kocsis Tamásnak hamar időt kellett kérnie (4-11). Ferencz hármasa így nagyon kellett a Körmendnek, Joseph középtávolról válaszolt. Jones ziccere után már 8 ponttal vezetett az SKC, majd a légiós egy triplát is beszórt Joseph gólpassza után, Durázi azonnal visszadobta a túloldalon ezt (10-18). Durham kosara után már 10 ponnt volt a differencia, Durázi egy 2+1-gyel sietett csapata segítségére. Barnett dobott be két büntetőt, Cakarun kiosztása után Durázi volt eredményes a sarokból, Jones törte fel a hazai védelmet két pontért, Cakarun egy pontot a vonalon hagyott, míg Barnett egy támadólepattanó után tett vissza egy könnyű ziccert. Mitchell hibátlanul célzott a vonalról, akárcsak Jones, Cakarun folytatta a büntetőpárbajt, Chambers hármasával négy pontra zárkózott a Körmend. Molnár csak egy büntetőt dobott be, a nagyiramú első negyedet Barnett pöcije zárta. 24-31

A második negyedet Durham zsákolása nyitotta, Joseph könnyű ziccerével tovább növelte előnyét az SKC, Cakarun középtávolija hozta tízen belülre újra a hazaiakat. Shine 45 fokból süllyesztett el egy hármast, Chambers verte meg Josephet egy az egyben, majd akcióját egy ziccerrel fejezte be. Mitchell két büntetőt dobott be, Barnett maradt teljesen üresen Joseph kiosztása után, hármasa után ismét időt kért a hazai csapat (30-41). A játékmegszakítás után Kiss dobott egy triplát, Durham bejátszását Shine váltotta két pontra. Durham zsákolt, Edwards hozott össze egy 2+1-gyet, aztán Omeneka is, Valerio-Bodon egészen elképesztő triplát dobott be a sarokból. Durázi egy pontot a vonalon hagyott, Durham dobta át Omenakát, Chambers eladott labdája után Supola fejezte be a gyorsindítást. Barnett középről szórt be egy hármast, Chambers válaszolt a túloldalon. Csendes alapvonali bedobásából Jones azonnal beleállt egy tökéletes tempóba, Durázi zsákolt szépet, így a Sopron 10 pontos előnnyel vonulhatott a nagyszünetre. 47-57

Chambers ugrasztott meg két soproni védőt, majd egy floaterrel fejezte be akcióját, Mitchell hármasával 5-re jött fel a Körmend. Barett pöcijével kezdte meg a második félidőben a pontgyártást az SKC, Jones folytatta egy könnyű pincérrel. Barnett nem vette komolyan, hogy Chambers triplába áll, de nem csak megtette, de be is dobta azt az irányító, a vendégek légiósa két bedobott büntetővel javított (55-63). Mitchell tett a közösbe még két pontot, Jones dobott egy tempót a büntetővonalról. Valerio-Bodon akadályozta meg Omenaka zsákolását, aki így büntetőből szerzett két pontot, Molnár eladott labdáját Ferencz büntette meg. A soproni center két büntetővel javított, Mitchell válaszolt egy duplával, Valerio-Bodon pedig kintről köszönt be. Chambers két büntetőt értékesített, Barett mutatott be egy 2+1-gyet. Cakarun két pontja után ismét Valerio-Bodon dobott egy hármast, Chambers és Supola váltott kosarat. 69-79

Jones és Durham révén 5-0-ás futással kezdte a negyedet az SKC, így Kocsis Tamásnak időt kellett kérnie. Edwards törte meg a hazai kosárcsendet, Joseph viszont azonnal egy 2+1-et mutatott be, aztán egy triplát is bedobott, már 19 volt a differencia a két csapat között, hat és fél perccel a vége előtt (71-90). Omeneka talált be közelről, Joseph viszont nagyon belelendült a negyedik negyedben, Chambers egy triplával reagált. Az utolsó négy percre sok izgalom nem maradt, csak a különbség volt a kérdés. A Sopronnak végre sikerült lezárnia hosszú vereségsorozatát, ráadásul egy nagy rivális ellen idegenben. 82-96

Fotó: Bálizs Zsuzsa