| 2023. április. 20. | 1 perc olvasás

Négy első és két második helyezés – Harmadikként zárt a sopronkőhidai csapat

Tizenhárom sopronkőhidai induló állt rajthoz a Büntetés-végrehajtási Szervezet 2023. évi Országos Terepfutó Bajnokságán április 18-án Pilisszentkereszten.

Stinner-Kovács Éva bv. hdgy., Szigethi Ibolya bv. fhdgy., Somornai Lajos bv. ftzls., Voller Tamás bv. őrm., Határ Csaba bv. ftzls., Töreki Csaba bv. tzls., Táncsics Zoltán bv. ftzls., Nagy Péter bv. zls., dr. Dobó Attila István bv. fhdgy., Ábrahám László bv. szds., Nagy Ákos bv. őrgy. és Csiszár Péter bv. ftőrm. a Sopronkőhidai Fegyház és Börtön képviseletében, az ugyancsak Sopronkőhidán szolgálatot teljesítő Birkmayer Barbara pedig a Gazdasági Ellátó Intézet színeiben indult a terepfutó versenyen.

Az alakulat remekül teljesített: négy első és két második helyezést értek el, csapatban pedig harmadikak lettek.

A női mezőnyben a 10 ezer méteres távon Szigethi Ibolya a 35-45 év, Stinner-Kovács Éva a 45-55 év közöttiek kategóriájában végzett az élen, utóbbi mögött másodikként Birkmayer Barbara ért célba.

A férfiak is jól szerepeltek: 10 ezer méteren a 35-45 évesek között Voller Tamás bizonyult a legjobbnak, míg Határ Csaba az 55 feletti indulók versenyét nyerte meg. Ábrahám László a 35 évnél fiatalabbak mezőnyében lett második.