| 2023. január. 14. | 3 perc olvasás

Nem volt esélye a bravúrra a Sopronnak Szombathelyen

A második félidőben döntötte el a meccset a Falco.

Jones hamar jelezte, hogy jobban van, szép középtávolival szerezte meg a mérkőzés első kosarát, Pot a túloldalon egy triplával válaszolt. Joseph eladott labdája után még oda is ütött Tibynek, aki ennek ellenére bedobta a ziccert, a plusz egy azonban kimaradt. Joseph két büntetőt dobott be, Durham addig forgolódott a palánk alatt míg fel tudta tenni a labdát két pontért, Tiby második 2+1-es akciója már sikeres volt, Durham megtette ugyan ezt a pálya másik oldalán. Tiby továbbra is tarthatatlan volt, Barnett üresen zsákolhatott, majd Pot kosarával és Kovács saroktriplájával négy ponttal ellépett a Falco (15-11). Jones törte fel a hazai védelmet, az ő bejátszása után Barnett dobott egy horgot. Perl a festékből kezdte a pontgyártást, Joseph két büntetőt szórt be, a Falco válogatott játékosa is megtette ezt, aztán Jones robogott végig a pályán. Molnár egy pontot a vonalon hagyott, Kovács kettő plusz egye után Joseph süllyesztett el egy floatert. Barac is feliratkozott a az eredményjelzőre, a negyedet Perl dudaszós ziccere zárta. 26-22

Supola bátor betörésével kezdődött a negyed, a túloldalon viszont odaütött Perlnek, aki a fault ellenére is bedobta a ziccert, majd a büntetőt is. Jonesra fújtak sportszerűtlent, Perl mindkét büntetőt a helyére küldte, Cowels pedig egy triplát zúdított be, így 10 ponttal ellépett a Falco, jött is az időkérés Kosztasz Flevarakisztól (34-24). A játékmegszakítás után Barnett dobott egy hármast, Molnár maradt üresen a palánk alatt, Perl játszotta magát üresre és nem hibázott középtávolról. Sitku és Jones is dobott egy-egy triplát, mivel közben csak egy Keller pont érkezett a Falcótól, kettő pontra csökkent a hazaiak előnye, Milos Konakov azonnal kikérte első idejét (37-35). Cowells kosarával jutott egy kis levegőhöz a Szombathely, Sövegjártó faultolta Jonest, aki mindkét büntetőjét értékesítette, Perl ziccerét későn blokkolta Durham, így a játékvezetők megadták a két pontot. Ismét Perl tört be, Valerio-Bodon csak szabálytalanul tudott rajta védekezni, ráadásul 2+1 lett belőle, a Sopron ismét időt kért. A félidőben több kosár már nem esett, hét pontos előnnyel mehetett a szünetre a Falco. 44-37

Jones bejátszása után Durham csinált egy 2+1-et Kelleren, aki a túloldalon hatalmasat zsákolt, Joseph két büntetőjével zárkózott a Sopron. Jones eladott labdája után Perl fejezte be a gyors indítást, hosszú videozás után Jonesra ráfújták a bírók a második sportszerűtlenjét, ennek ellenére ez rövid távon nem zavarta meg az SKC-t, Joseph tempójával és Barnett alley-oopjával 4-re jöttek fel a vendégek, Konakov mester nem is várt az újabb időkéréssel. Keller horga után Pot dobott kosarat faulttal együtt – bár a büntető kimaradt -, Tiby pontjaival megint 10-re nőtt a differencia, így Kosztasz Flevarakisz újfent időt kért (56-46). Cowels csapott oda hátulról Supolának, a játékvezetők ismét sportszerűtlent ítéltek, az SKC játékosa bedobta a büntetőket, ahogy a túloldalon egy sima fault után Barac is. Joseph rontott dobása után Molnár pöcizte vissza a lepattanót, Barac viszont visszaállította a közte 10-et. Joseph egy büntetőt dobptt be, Keller előbb azért kapott egy technikait mert a földhöz csapta a labdát, majd egyet azért, mert meglehetősen hevesen reklamált, Milos Konakov is kapott egyet, Barnett megtette azonban azt a szívességet, hogy egyik büntetőt sem dobta be, Supola a maradék egyet igen. Perl 2/2-vel zárt a vonalról, több kosár nem esett a negyedben, így 10 pontos előnnyel várhatták a záróetapot a hazaiak. 62-52

Az utolsó negyed Tiby triplájával kezdődött, ezzel a  mérkőzés folyamán először több mint 10 pont volt a két csapat között. Molnár egy kettessel válaszolt, Pot színészkedésért kapott technikait, Joseph értékesítette a büntetőt, Cowell a sarokból pörkölt be egy triplát (68-55). Egy hatalmas Brown-sapka után Perl rohant végig egy pályán, ziccere után időt kért az SKC. Molnár nehéz dobást értékesített, Cowells triplája és Brown 2+1-e után gyakorlatilag eldőlt a mérkőzés (76-57). Molnár tette fel a labdát egy horoggal a támadólepattanó után, Tiby dudaszós triplájával 20-ra nőtt a különbség, Molnár elkapta a fonalat, más kérdés, hogy ez már nem segített a vendégeken. Az utolsó négy percre csak annyi maradt a kérdés, hogy mennyi lesz a végén a különbség, az SKC szétesett. A Falco sorozatban 14. győzelmét aratta a bajnokságban, a Sopron mérlege 10-6-ra romlott. 86-75