| 2023. július. 29. | 1 perc olvasás

Ösztöndíjjal segíti a vagyonvédelmi cég a SMAFC versenyzőit!

Sportolók, vezetőik és a támogatást nyújtó cégcsoport is azt reméli, hagyományt teremtenek: a SMAFC két, európai és világversenyeken is induló soproni sportolóját mától ösztöndíjjal támogatja a Patent Security.

A cég támogatott már kajakost, kosárlabdázót, ökölvívót, súlyemelőt is, most azonban egy atlétára és a fallabda egy tehetséges versenyzőjére esett a választás - mondta el az ösztöndíj ünnepélyes bejelentése alkalmával Fábián György, a Patent Security marketingigazgatója.

fotó: SMAFC

Trulik Marietta területi igazgatóval keresték a támogatásra érdemes soproni fiatalokat, ebben többek között Kósa István, a Sopron Városi Szabadidősport Szövetség elnöke volt a segítségükre.

A Patent Security Dolmány Emma hegyi futót és Sáli Barnabás fallabdázót segíti egy éven át ösztöndíjjal!

A 16 esztendős hegyi futó, Dolmány Emma korhátrányosként vett részt a francia Annecyben megrendezett idei U18-as világbajnokságon. Az egyik legfiatalabb versenyzője volt a rendkívül nehéz pályán rendezett futamnak, s a több mint ötven induló közül a 30. helyen végzett.

Sáli Barnabás ugyancsak 16 éves, és édesapja hatására már hét éves kora óta fallabdázik. Ötszörös korosztályos magyar bajnok, itthon gyakorlatilag nincs is ellenfele. Rendszeres résztvevője nemzetközi versenyeknek, megnyerte az egyik legnehezebbet, az Italien Junior Opent. Az U17-es nemzetközi ranglistán a negyedik helyen jegyzik.

fotó: SMAFC

A képeken: Trulik Marietta, a Patent területi igazgatója, Horváth József, a SMAFC elnöke és a két
tehetséges soproni sportoló: Domány Emma és Sáli Barnabás.