| 2019. január. 10. | 1 perc olvasás

Parádés évkezdés az Euroligában

Iniguez növedékei alaposan visszavágtak a francia Carolo Basketnek

Azt a Flammes Carolo Basket együttesét fogadta a sérült Határ Bernadett nélkül felálló Sopron az Euroligában, amelytől a sorozat első fordulójában meglepő vereséget szenvedett (74-80). Érdekesség, hogy az októberi mérkőzés hőse, a 18 ponttal záró Queralt Casas azóta már a magyar bajnoknál pattogtat.
Roberto Iniguez együttese ezúttal esélyt sem adott a franciáknak, remek védekezésének köszönhetően egyértelmű győzelmet aratott, és így lépéselőnybe is került riválisával szemben a továbbjutásért folyó harcban. A Sopron Basketnek ez volt az ötödik sikere a sorozatban (zsinórban a harmadik).
Örömteli hír a soproni szurkolóknak, hogy hosszú idő után visszatért a pályára egyik kedvencük, Tina Jovanovics, aki 12 perc alatt 9 ponttal és 2 lepattanóval segítette csapatát.