| 2023. április. 15. | 3 perc olvasás

Parázs csata után Sopronban is nyert a Zalaegerszeg

Parázs csata után Sopronban is nyert a Zalaegerszeg A soproniak alulmaradtak a párharc második mérkőzésén a rájátszásban. A végeredmény 84-89 lett.

Joesph bejátszása után Durham szerezte a mérkőzés első kosarát, a soproni center a túloldalon egy nagyszerű blokkot mutatott be, de Smith összekaparta a labdát és feltette. O’Reilly tört be szépen Jones mellett, Csuti dobott be két büntetőt, Joseph szerezte meg első pontjait. Smith tolta be Valerio-Bodont és dobot egy tökéletes fadeaway-t, Barnett tett vissza egy támadólepattanót, Jones dobta át O’Reillyt, aztán a gólpasszát Valerio-Bodon váltotta pontokra, így már a Sopronnál volt az előny (11-8). A hazaiak csúnya elváltását Polster használta ki, Durham zsákolt, Joseph pedig kintről köszönt be. Osztojics dolgozott szépen Barnett ellen a festékben, két büntetőt is a helyére küldött, megtette ezt Molnár is, csak ő négy alkalommal. Rakicsevics találta meg tökéletesen Osztojicsot, Sitku találatára a ZTE centere csak két kihagyott büntetővel tudott válaszolni, így egy negyed után az SKC hat pontos előnyre tett szert. 22-16

White rontott dobását Molnár pöcizte vissza, Trice szerezte meg első kosarát távolról, de Supola azonnal visszadobta azt. Rakicsevics mutatott be egy kettő plusz egyet, Molnár dobta át Smith-t, Polster pedig középről vágott be egy triplát. Trice hármasa után már csak egy pont választotta el a két csapatot, Smith kettesével át is vették a vezetést a vendégek nem meglepő módon Kosztasz Flevarakisz azonnal időt kért (29-30). Osztojics maradt le Molnárról, amit a soproni magas ember két ponttal büntetett, Rakicsevics válaszolt, majd ismét ez a duó váltott kosarat. White szerzett támadólepattanót, aztán gólpasszal szolgálta ki Jonest, Csuti szerezte meg első mezőnykosarát. Valerio-Bodon emelt be egy tempót, O’Reilly kiosztását Trice váltotta három pontra. Durham egyenlített, Trice megint üresen maradt a sarokban, ezt sem hibázta el. Durham középtávoliával kezdődött meg a félidő utolsó perce, a félidőt Valerio-Bodon dudaszós kosara zárta. 43-42

O’ Reilly tempójával folytatódott a játék, Durham maradt üresen a vendég palánk alatt és szerzett egy kettest, Osztojics egy pontot a vonalon hagyott. Keller dobott akrobatikus kosarat, Durham nyerte meg a Smith elleni csatát a festékben két pontért. Osztojics villant megint, Valerio-Bodon ütött egy támadólepattanót Josephhez, aki be is talált távolról. Keller tett fel nehéz dobást Jones mellett, Joseph alley-oop passzát Durham húzta a gyűrűbe, Sebastjan Krasovec pedig időt kért (52-51). Trice elsüllyesztett egy újabb hármast, Barnett egyenlített a vonalról. O’Reilly sem hibázott kintről, André Jones vágott be egy tempót. Rakicsevics verte meg szépen lábbal Valerio-Bodont, a dobása lejött, de Osztojics jókor volt jó helyen, a következő támadásban pedig megugrasztotta Molnárt és könnyű kosarat szerzett. O’Reilly futtából szórt egy hármast, a ZTE meglépett 8 ponttal, Kosztasz Flevarakisz pedig időt kért (56-64). Durham tette vissza a labdát saját rontása után, két büntetőt is bedobott, Jospeh viszont csak egyet, White nem hibázott távolról, így az SKC egy 8-0-ás futással beérte ellenfelét. White ziccerével már a Sopron vezetett, a negyedben több pont már nem esett. 66-64

A záró etap Takács hármasával kezdődött, Smith azonnal válaszolt a túloldalon. Maliek White nagyon elkapta a fonalat és egy tempót is a helyéret, Osztojics középről szerzett 3 pontot, O’Reilly alley-oop passzát Smith húzta be, aki utána heves reklamálása okán egy technikait kapott. A büntetőt Jones dobta be, Smith kipontozódott egy támadással később, Barnett pedig egyik kísérletét sem rontotta el a vonalról. Rakicsevics ért oda későn Jones ziccerére, Barnett alapvonali bedobását Durham húzta be (78-72). O’Reilly lopta közelebb övéit két büntetővel, megtette ezt Trice is egy tempóval. O’Reilly használta ki, hogy Durham maradt rajta, ráadásul ez történt a következő támadásban így a ZTE átvette a vezetést ideiglenesen, amíg Takács be nem talált a sarokból. Osztojics dolgozott meg keményen két pontért, O’Reilly hármasa után, két perccel a vége előtt időt kért a Sopron (81-85). Durham értékesített két fontos büntetőt, Rakicsevics triplája épphogy kiszédült, így a Sopron centerének esélye nyílt az egyenlítésre 1:15-tel a vége előtt, de egy pontot a vonalon hagyott. Trice nem tette meg ezt a szívességet, White az egyenlítésért dobott, de rontott, Rakicsevics azonban beemelte a tempót, így nagy bajba került a Sopron. Takács eladta a labdát, ezzel a mérkőzés eldőlt, a ZTE 2-0-ra módosította a párharc állását. 84-89