Fertőszéplak Község Önkormányzata az Európai Hulladékcsökkentési Hét elnevezésű kampányban a 2021. november 20-28. közötti ÖKOLÓGIAI LÁBNYOM CSÖKKENTÉSE KÖZÖSEN FERTŐSZÉPLAKON! elnevezésű programsorozatával 200 pályázó intézmény, szervezet, vállalkozás közül az Innovációs és Technológiai Minisztérium döntése alapján "Közigazgatás" kategóriában I.HELYEZÉST ért el.
A kampány célja, hogy minden évben a hulladékmegelőzés más-más aspektusára összpontosít, így a 2021 novemberében megrendezett tematikus hét kiemelt témája a " körkörös közösségek" volt.
Az Európai Hulladékcsökkentési Hét remek lehetőség közigazgatási, önkormányzati, civil szervezetek, oktatási-nevelési intézmények és vállalkozások számára, hogy hulladékképződést megelőző, újító ötleteiket megvalósítva törekedjenek egy tisztább jövő megteremtésére nemcsak a témahéten, hanem akár hosszútávon is!
Novemberben ismét Hulladékcsökkentési Hét! Az idei év témája a textil lesz, amelyre ismét új ötletekkel készül a község!
Borítókép; Fertőszéplak Község Facebook oldala
/https%3A%2F%2Fadmin.sopronmedia.hu%2Fuploads%2F2022%2520j%25C3%25BAnius%2F2022%2520j%25C3%25BAlius%2Fbor%25C3%25ADt%25C3%25B3%25204%2520sz%25C3%25A9plak%2520.jpg)