| 2025. október. 4. | 1 perc olvasás

Rekordszámú versenyző indult az MVM Félmaraton - Európa Futáson

Több mint 800-an álltak rajthoz kicsik és nagyok, hogy megmérettessék magukat az MVM Sopron Félmaraton - Európa Futáson. A Sopron Városi Szabadidősport Szövetség rendezvényén dr. Farkas Ciprián polgármester, dr. Csiszár Szabolcs alpolgármester, dr. Barcza Attila, Sopron és térsége országgyűlési képviselője, valamint Abdai Zsolt és Magas Ádám önkormányzati képviselők is részt vettek.

Fotó: SopronMédia

Dr. Barcza Attila, Sopron és térsége országgyűlési képviselője a szövetség munkáját dicsérte:

Sopron Városi Szabadidősport Szövetség egész évben kitesz magáért színvonalas rendezvényeivel, ebből is kiemelkedik az MVM Félmaraton, amire rengetegen regisztráltak, mind a 2000 méteres távra, mind pedig a félmaratonra. Nagy öröm az, hogy Sopronban ilyen sokan érzik azt, hogy a futás, az egészséges életmód és a sport a mindennapi életük része kell, hogy legyen. A rendezvény sikeréhez szívből gratulálok!
Fotó: SopronMédia

Kósa István, a Sopron Városi Szabadidősport Szövetség elnöke ismertette stábunknak az esemény részleteteit:

24 évvel ezelőtt Kismarton és Sopron között, az európai csatlakozás emlékére rendeztünk egy szép futóversenyt, ami hagyománnyá vált. Az osztrák bürokrácia arra sarkallt minket két évvel ezelőtt, hogy Sopron területére korlátozódjon a félmaraton távja, ahol a 7 kilométeres kört egyszer, kétszer vagy háromszor futhatják körbe. Tavaly észleltük azt az óhajt, hogy jó lenne, ha gyerekek is kapnának ebből az élményből, így kitaláltuk, hogy legyen egy két kilométeres kör számukra.
Fotó: SopronMédia

Az összes induló versenyzőt beérkezéskor éremmel várták a Soproni Városi Stadionnál, a hosszabb távot teljesítők között pedig ünnepélyes eredményhirdetés során kategóriánként az első három helyezettet külön is díjazták.

Fotó: SopronMédia

 

Kattintson egy képre a galériánk megtekintéséhez!

Legnépszerűbb cikkek