| 2023. május. 31. | 1 perc olvasás

Soproni szinkronúszó sikerek

A XIX. Delfin Szinkronúszó Kupán, melyen 19 egyesület és köztük 4 külföldi csapat több mint 500 résztvevővel, a SYNCHRO SOPRON SE 8 fővel, 5 versenyszámban állt rajthoz.

- Kezdők között már haladó tudásszinten 3 új lelkes kis versenyzővel szerepeltek szépen: Horváth Jázmin 1., Göndöcs Odett 2. és Németh Blanka 3. helyen végzett a korosztályában.

Ob-dobogós párosunk (Schiffer Lotti- Horváth Blanka) betegség és baleset miatt nem tudott a bajnokság óta készülni, így edzőversenyként ugrottak csak vízbe, és még így is sikeresen helyt álltak: korosztályukban bronzérmesek lettek.

Szólóban a bajnokság óta már rutinosabban előadott kűrjével Horváth Blanka korosztályában 1. lett, Schiffer Lotti betegség miatti kihagyása miatt edzetlenül is csodás kűrt futott, ahol korosztályában 3. lett, míg az ezen versenyen debütáló Bíró Molnár Bíborka teljesen új kűrjével és élete első szólójával remek kűrt futva a juniorok között 3. lett.
Vegyes korosztályos kombinációs kűrben a 3 szólista (Blanka, Lotti, Bíborka) mellett még Bóna Sára és Kovács Fruzsina egészítette ki a csapatot, és lendületes, pergő zenével mutatkoztak be a nemzetközi mezőnyben, ahol 3. helyen végeztek.

Az egyesület nyári szinkronúszó kurzusokra várja 6 éves kortól a mélyvízbiztonsággal rendelkező fiúk és lányok jelentkezését 3 különböző tudásszintű és korosztályú csoportba korlátozott létszámban! Részletes információ az egyesület Fb-oldalán Synchro Sopron Sportegyesület címen található - olvasható az egyesület közleményében.