| 2022. december. 30. | 2 perc olvasás

Sorozatban hatodik alkalommal is nyert a Sopron

Jobban bírta idegekkel a végjátékot Debrecenben az SKC. DEAC - Sopron KC 78-89

A találkozót Jones kosara nyitotta, Drenovac egyenlített közelről, aztán Durham dobott egy középtávolit. Imért a hazai 13-as volt eredményes, Barnett zsákolt egy nagyot, majd Taylor verte meg a festékben Durhamet. Valerio dobta a meccs első tripláját, Jones révén 5-re hízott a vendég előny, Drenovac szerezte az első hazai hármast. Tóth két büntetővel egyenlített ki, Mócsán kinti dobásával már a DEAC-nál volt az előny (14-11). Megint Tóth dobott kosarat, majd Scott is beköszönt kintről, már 8 ponttal lépett meg a hazai alakulat. Valerio triplája állította meg a futást, Balázsi tört be bátran, Drenovac dobhatott három büntetőt és hibátlanul tette, a negyedet Jones kosara zárta az utolsó másodpercekben. 26-14

Megint a Sopron amerikai játékosa köszönt be, ezúttal középtávolról, Barnett két büntetőjével -4-re jött fel az SKC. Scott közeliére Sitku szórt egy hármast, majd ugyan ez volt a pont elosztás Polyák és Supola között, így két pontra olvadt a hazai előny, David Dedek időt kért. Tóth tempója után Joseph vert be két büntetőt, Mócsán juttatta kis levegőhöz a DEAC-ot, ám 34-nél utolérte ellenfelét a Sopron. Tóth két büntetőt is a helyére tett, Joseph gyors 5 pontjával fordítottak a vendégek, Drenovac egalizált, majd ismét beköszönt, viszont Barnett egy hármast dobott. A Debrecen vezére nem hagyta magát, viszont megint villant Joseph, Tóth pedig a palánk alatt maradt üresen (43-44). Csendest faultolták egy triplakísérletnél, mindhármat bedobta a vonalról, Taylor és Kenéz egyenlített, de a fiatal soproni megmutatta, hogy kintről is veszélyes, a visszatérő Polyák hozta vissza egy pontra a vendéglátókat. A félidő Joseph és Scott kosarai zárták, így a nagyszünetben mindössze egy pont választotta el a két csapatot egymástól.
51-52

Barnett törte fel a hazai védelmet, Durham középtávolról dobta második kosarát. Kovács hármasával és Taylor találatával ismét döntetlen állt az eredményjelzőn, Joseph játszotta magát szépen tisztára egy tempóra. Drenovac és ismét a soproni irányító váltott kosarat, Scott kinti dobásával a DEAC vezetett (61-60). Jones verte meg honfitárást egy ziccerrel, aki cserébe a túloldalon átdobta őt. Barnett és Valerio révén gyors négy pontot szerzett az SKC, így jött a hazai időkérés. Nagy kosárcsendet Valerio törte meg kintről, Mócsán középtávolról dobhatott tisztán. Scott és Mócsán révén ismét a debreceniek vezettek, ez nem változott Joseph és Tóth kosara után sem. 72-71

45 másodperc után Drenovac nyitotta meg a záróetapot, Jones triplával egyenlített ki. Kenéz tört be szépen, majd a két csapat hibát-hibára halmozott, Valerio szakította meg ezt egy kinti dobással (76-77). Taylor szép centermunkájával visszavette a vezetést a Debrecen, az utolsó 5 és fél percben viszont egyetlen hazai pont sem született, így elkerülhetetlen volt a vereség, a Sopron az egész meccsen kiváló Valerió kosarával átvette a vezetést, innen pedig már nem néztek vissza a vendégek, akik sorozatban hatodik győzelmüket aratták. 78-89