Sportgála: Sopron sportolóit ünnepelte a város (képgalériák)

Huszonnyolcadik alkalommal köszöntötték városunk legeredményesebb sportolóit a hétvégén, akiknek sikereik elismeréséül emléklapot és emlékplakettet nyújtottak át egy színvonalas gálaműsor keretein belül.

Telt ház, színvonalas gálaműsor és rengeteg elismerés Sopron kíváló sportolóinak. Talán így lehetne összefoglalni a Novomatic Arénában szombaton megtartott sportgálát, ahol idén négy kategóriában nyújtottak át díjakat.

A rendezvényt Dr. Simon István Sopron Megyei Jogú Város alpolgármesterének köszöntő szavai nyitották meg, aki örömét fejezte ki, hogy ilyen sokan vitték az országban és a világban városunk jó hírnevét, köszönhetően a nagyszerű sportsikereknek. Hozzátette: természetesen a sportolóinkon kívül kiemelten jár az elismerés és a köszönet a családoknak, az egyesületeknek, a felkészítő edzőknek, az iskoláknak és nem utolsó sorban a szponzoroknak, akik támogatják azt, hogy Sopron városa ilyen remek sportnagykövetekkel képviseltetheti magát mind a hazai mind pedig a nemzetközi versenyeken. 

A gálaműsor keretében fellépett a Zaporozsec együttes, Bognár Adrián a Fölszállott a páva 2016 középdöntőse, a Sopron Táncegyüttes férfitáncosai valamint a Hungarocky Táncegyüttes, akik igazán színessé tették ezt a gálaműsort. 


fotó: Leczovics Zsolt

fotó: Koszorú Mihály

fotó: Koszorú Mihály

fotó: Leczovics Zsolt

fotó: Leczovics Zsolt

fotó: Leczovics Zsolt

 

2016.évi felnőtt és senior kategória díjazottjai:

Soproni Rendészeti Sportegyesület:
 Péntek Richárd karate OB 3., Juhász Rita karate OB 2., Balla Dániel karate OB 2., Barasits György íjászat OB 3.,Borbély István íjászat OB 3., Horváth Zita íjászat EB 2., Dózsa Alexandra íjászat VB 2., Csáki Roland íjászat VB 2.,  Kovács Zsolt íjászat VB 1., Pokk Lilla íjászat VB 1.
Soproni Modellező Egyesület:  Kocsis István modellezés OB 3.
Soproni Tollaslabda Egyesület:  Kocsis Attila tollaslabda OB 3.                                                       

Shotokan Tigrisek Sportegyesület: Gáncs Krisztián karate OB 2., Réthy Hunor karate OB 1., Bárány Renáta karate OB 1.

Soproni Líceumi Vívó Egylet: Bolodár Zoltán vívás OB 3., Nagy András vívás OB 3., Dr. Gasztonyi Károly vívás OB 2.

Soproni Atlétikai Club:  Kiss László atlétika OB 2.

Széchy Tamás Sportiskola Sopron: Czifrik Hajnalka úszás OB 1.

SMAFC: Skerletz Imola – Takácsné Tömördi Gabriella – Skerletz Noémi tájfutás OB 3., Horváth Pál tájfutás OB 3., Plájer Lajos – Margittai Endre – Horváth Pál tájfutás OB 3., Rétfalvi Lajos tájfutás OB 2., Spiegl János tájfutás OB 1., Rétfalvi Lajos – Spiegl János – Molnár Tibor tájfutás OB 2., Mesics Péter tájkerékpározás OB 1.

GYSEV Sopron BMX Sportegyesület:  Pichler Igor BMX OB 3., Mészáros Krisztián BMX OB 2.

Soproni Polgári Lövész Egyesület: Kecskés Róbert sportlövészet OB 2., Bencsik Balázs sportlövészet OB 1.

Soproni Harcművészeti Klub:  Kickinger Ádám kendo OB 1.

MTB Sopron Sportegyesület:  Hattyár Dániel hegyikerékpár OB 1.
Nővényi Sportakadémia Sopron:  Táp Ferenc grappling OB 1.
Anger réti SFAC 1900 Sport Egyesület: Női Labdarúgó Csapat női labdarúgás OB 3.
Soproni Bowling Club: Férfi Bowling Csapat bowling OB 3., Pisarski Erich bowling OB 1.
Soproni Torna Club:  Pataki Júlia aerobik OB 1.
Soproni Lővér Íjász Egyesület: Lovász Béla íjászat OB 3., Király Beáta íjászat OB 2., Dr. Szabadkai Péter íjászat OB 1., Király Gábor íjászat EB 2.
Dirty Dance Sopron Egyesület: Felnőtt kiscsoport – hip-hop sporttánc OB 1., Felnőtt kiscsoport – A fal sporttánc VB 3., Felnőtt formáció – Freak show sporttánc VB 2.
Soproni Építők Sportköre:  Hirschler Rebeka vitorlázás OB 1.
Gyevát Sportegyesület: Gyurán Zsófia ökölvívás OB 3., Pribojszki Kata ökölvívás OB 1.

Sopron: Buzonics Dominik tenisz OB 1.
Sopron: Jani Réka Luca tenisz S
Sopron: Babos Tímea tenisz év legjobb női teniszezője

Kamikaze Kyokushin Karate Kai Sopron Egyesület: dr. Szepesi Csenge karate EB 1.
Soproni Tigrisek Sport Egyesület: Kerekesszékes Kosárlabda Csapat kerekesszékes kosárlabda OB 2.
Sopron KC: Férfi Kosárlabda Csapat kosárlabda MK 3.
UNIQA Sopron: Fegyverneky Zsófia kosárlabda év legjobb női kosárlabdázója, Női Kosárlabda Csapat kosárlabda MK 2. OB 1.

2016.évi ifjúsági – junior kategória díjazottjai:

Shotokan Tigrisek Sportegyesület: Gáncs Adrienn karate OB 3.
Belvárosi Mozgás Ritmus Lendület Club: Forgács Eszter – Ragats Klaudia kortárs tánc OB 3., Modern tánc csoport modern tánc OB 3., Vanessa Posch modern tánc EB 3., Palotai Bori show tánc EB 2.
Der Sturm – modern tánc formáció modern tánc EB 2.
Soproni Torna Club: Karner Vanda aerobik OB 3.
Gyevát Sportegyesület: Kulcsár Bence ökölvívás OB 3.
Synchro Sopron Sportegyesület: Kuslics Anna szinkronúszás OB 3., Kuslics Anna – Baptsán Réka – Turi Sára – Götz Lilien szinkronúszás OB 2.
Soproni Vasutas Sport Egylet: Steierhoffer Sára - Petrovszki Lili tenisz OB 3., Leány L16 Csapat (Steierhoffer Sára - Petrovszki Lili – Magyar Laura – Márkus Molly) tenisz OB 3.
Dirty Dance Sopron Egyesület: Radics Bettina – Tihanyi Dorka sporttánc OB 1., Junior kiscsoport – Smile Power sporttánc OB 1., Junior kiscsoport – Applikáció sporttánc VB 2., Németh László sporttánc VB 1.
MTB Sopron Sportegyesület: Schmidel Regina hegyikerékpár OB 1., Kádár Anna hegyikerékpár OB 1.
GYSEV Sopron BMX Sportegyesület: Lajtos Krisztián BMX OB 1.
Soproni Építők Sportköre: Papp Péter vitorlázás OB 3., Hirschler Ludovika vitorlázás OB 1.
Soproni Rendészeti Sportegyesület: Szabó Dorina karate OB 1.
Kamikaze Kyokushin Karate Kai Sopron Egyesület: Gaál Gellért karate OB 3., Neuherz Szonja karate EB 3.
25 Görög Bettina karate EB 1.
Soproni Lővér Íjász Egyesület: Gyarmati Bálint íjászat OB 1., Palatin Tamás íjászat OB 1., Simon Tamás íjászat VB 1.
SMAFC: Mesics Mátyás tájkerékpározás OB 2., Takács Botond karate OB 3., Ferenczi Csongor karate EB 2.
SC Sopron: U19 Labdarúgó Csapat labdarúgás OB 2.
Soproni Sportiskola Egyesület: U18 Kosárlabda Csapat kosárlabda V
Soproni Darazsak Akadémia: U17 Kadett Csapat kosárlabda OB 3., U19 Junior Csapat kosárlabda OB 1., Böröndy Dominika - Dubei Debóra – Kocsis Fanni - Weninger Virág kosárlabda EB 3.

2016.évi gyermek-serdülő kategória díjazottjai:

Belvárosi Mozgás Ritmus Lendület Club: Show Tánc csoport show tánc OB 3., Kráhl Norina divat-tánc OB 2., Das Quadrat – modern tánc csoport modern tánc EB 1.
Soproni Harcművészeti Klub: Radó Máté kendo OB 3.
Soproni Vasutas Sport Egylet: Bakó Bálint tenisz OB 3.
Soproni Judo Sportegyesület: Hermann Benedek judo OB 3., Horváth Attila judo OB 3.
Shotokan Tigrisek Sportegyesület: Tóth Luca karate OB 3., Tóth Balázs karate OB 2., Gáncs Dávid karate OB 1., Bartokos Lili karate OB 1.
GYSEV Sopron BMX Sportegyesület: Farkas Bendegúz BMX OB 3., Czisztler Dániel BMX OB 3., Kádár Lőrinc BMX OB 1.
Soproni Rendészeti Sportegyesület: Csonka Boglárka karate OB 3., Eőry Viktória karate OB 2., Roth Máté karate OB 2., Tóth Anna karate OB 2., Asztalos Liza karate OB 2., Szerelem Nikolett karate OB 1., Sarang Rebeka karate OB 1., Borbély Botond íjászat OB 1., Pilinszki Barnabás íjászat EB 1., Marton Kristóf íjászat VB 3.
MTB Sopron Sportegyesület: Fekete Zsófia hegyikerékpár OB 2., Motován Dóra hegyikerékpár OB 2., Kádár Eszter hegyikerékpár OB 2., Kovács Áron cyclocross OB 2.,  Horváth Bence hegyikerékpár OB 1.
Kamikaze Kyokushin Karate Kai Sopron Egyesület: Lencsés László karate OB 1.
Dirty Dance Sopron Egyesület: Kovács Tímea – Dívós Boglárka sporttánc OB 2., Farkas Petra sporttánc OB 1., Soós Vivien sporttánc VB 3., Gyerek kiscsoport – Kifestő sporttánc VB 3., Gyerek csoport – Félkezű rabló sporttánc VB 1.
SMAFC: Mesics Botond tájkerékpározás OB 1., Máté Rajmond karate OB 3., Németh Krisztofer karate OB 3., Kiss Milán Rokkó karate OB 2., Varga Boglárka karate OB 1., Pál Patrik karate OB 1., Németh Dzsenifer karate VB 3., Kiss László Mátyás karate VB 1.
Soproni Lővér Íjász Egyesület: Magyar Balázs íjászat OB 3., Honti Benedek íjászat OB 2., Szabó Andor íjászat OB 1, Czupy Enikő íjászat OB 1., Kiss Leila íjászat OB 1., Szabó Szebasztián íjászat VB 1.
Soproni Torna Club: Godawszky Stella torna OB 2., Nagy Diána torna OB 2., Gyermek Kezdő „A” Csapat torna OB 3., Gyermek-Zsebibaba II. korcsoport torna OB 2., Gyermek-Zsebibaba III. korcsoport torna OB 1.
Soproni Atlétikai Club: Hidy Márió atlétika  OB 2., Kalmár Bence atlétika  OB 1.
Soproni Darazsak Akadémia: U13 Tini Csapat kosárlabda OB 2.

2016 DIÁKOLIMPIA DOBOGÓSOK:


Soproni Petőfi Sándor Általános Iskola és Alapfokú Művészeti Iskola (igazgató neve: Sipos Ferenc): Máté Rajmond karate 1. - felkészítő: Demeter Zsolt
Deák Téri Általános Iskola (igazgató neve: Asbóth Imre): Motován Ádám hegyikerékpár 3., Motován Dóra hegyikerékpár 1. - felkészítő: Bartokos Gábor
Hunyadi János Evangélikus Óvoda és Általános Iskola (igazgató neve: Rajnai Károly): Biacsi Levente teke 2. - felkészítő: Weinacht János,  Kádár Anna 3., Kádár Eszter 3., Kovács Áron 2., Fekete Zsófia 1. hegyikerékpár - felkészítő: Bartokos Gábor
Soproni Gárdonyi Géza Általános Iskola (igazgató neve: Varga Alfréd): Hermann Benedek judo 3. - felkészítő: Barasits György Kiss Milán Rokkó 3., Kiss László Mátyás 3. karate - felkészítő: Demeter Zsolt,  Balogh Csaba 2., Szabó Andor 1. íjászat - felkészítő: Király Gábor
Soproni Német Nemzetiségi Általános Iskola – DNÖ (igazgató neve: Tormáné Bakody Noémi): Németh Krisztofer karate 3. - felkészítő: Demeter Zsolt,  Horváth Bence hegyikerékpár 1. - felkészító: Bartokos Gábor,  Szabó Szebasztián 2., Kiss Leila 1. íjászat - felkészítő: Király Gábor,  Berecz Boglárka atlétika – magasugrás 3. - felkészítő: Nyikos Tivadar
Szent Orsolya Római Katolikus Gimnázium, Általános Iskola, Óvoda és Kollégium (igazgató neve: Dr. Kovács András)Horváth Attila judo 3. - felkészító: Barasits György, Simon Tamás 3., Honti Benedek 2. íjászat - felkészítő: Király Gábor,  Kalló Brigitta - Kiss Boglárka - Nagy Karolina - Varga Flóra aerobik 2. - felkészítő: Kaszás Emőke
Soproni Szakképzési Centrum Handler Nándor Szakképző Iskolája (igazgató neve: Kósa Éva)Jámbor Vanessza karate 3. - felkészítő: Polacsek Zoltán
Eötvös József Evangélikus Gimnázium és Egészségügyi Szakgimnázium (igazgató neve: Gottschling Gábor): Petrik Eszter íjászat 3. - felkészítő: Király Gábor
Roth Gyula Erdészeti, Faipari Szakközépiskola és Kollégium (igazgató neve: Hoczek László): Völfinger Bálint teke 2. - felkészító: Varga László
Soproni Szakképzési Centrum Vas- és Villamosipari Szakképző Iskolája és Gimnáziuma (igazgató neve: Bokor Ákos):  Ferenczi Csongor karate 1. - felkészítő: Demeter Zsolt
Soproni Széchenyi István Gimnázium (igazgató neve: Szabó Miklós): Jakab Benedek karate 3. - felkészítő: Polacsek Zoltán, Czupy Enikő 3., Gyarmati Bálint 1. íjászat - felkészítő: Király Gábor,  Takács Szilvia tájfutás - felkészítő: Takács Tibor,  2., Zsejki Balázs hegyikerékpár 2. - felkészítő: Bartokos Gábor
Berzsenyi Dániel Evangélikus (Líceum) Gimnázium és Kollégium (igazgató neve: Tölli Balázs): Varga Boglárka 3., Kis Ágoston 3., Neuherz Szonja 3., Görög Bettina 1., Kránitz Mátyás 1., Tölli Eszter 1. karate - felkészítő: Polacsek Zoltán, Leány IV. korcsoportos Kosárlabda Csapat 2., Leány V-VI. Korcsoportos Kosárlabda Csapat 1. - felkészítő: Horváth József

Kattintson egy képre a galériánk megtekintéséhez!

Legnépszerűbb cikkek