– Nem vagyunk felelőtlenek és erkölcstelenek, amikor elutasítjuk a bevándorlók kötelező betelepítését – jelentette ki dr. Szájer József a Soproni Témának adott exkluzív interjúban. Európai parlamenti képviselőnk soproni fóruma után nyilatkozott, ahol arra kérte a soproni polgárokat, hogy menjenek el szavazni október másodikán, hiszen a tét nem kisebb, mint közös jövőnk. Ezért a voksolás nem pártok ügye, hanem az egész nemzeté.
– Képviselő úr, azok, akik támadják az október 2-i népszavazást, gyakran érvként hozzák fel, hogy felelőtlen és erkölcstelen a kormány, amikor elutasítja a bevándorlók kötelező betelepítését, és népszavazáson kéri az emberektől, hogy foglaljanak állást ebben a rendkívül fontos kérdésben.
– Igen, ez az érv is gyakran elhangzik, de nem mi vagyunk felelőtlenek, hiszen a valódi menekültek előtt, ha legálisan szeretnének az országba jutni, nyitva áll a határ. Meggyőződésem, hogy azok folytatnak antihumánus politikát, akik felelőtlen ígéreteket tesznek, és arra buzdítanak milliókat, hogy a bizonytalanért elhagyják hazájukat, aztán hagyják, hogy nyomorúságos körülmények között tengődjenek. Százak és ezrek pedig a tengerbe fulladnak. Ebben a kérdésben is világos és erkölcsös az álláspontunk. Mint Orbán Viktor mondotta: nem a bajt kell idehozni, a segítséget kell odavinni!
– Mielőtt továbbmennénk, kérem, tisztázzuk, hogy miről is van szó pontosan! Miért is szükséges a népszavazás ebben az ügyben?
– Bárki is bármit mond, valós veszély a bevándorlók kötelező betelepítése az uniós országokba, így hazánk városaiba, falvaiba. Ugyanis még napjainkban sem vették le a napirendről azt a tervezetet, miszerint, ha egy adott ország megtelt menekültekkel, akkor a többit kötelező érvényűen szétosztják más államok között. Azokat az országokat, amelyek elutasítják ezt, pénzbüntetéssel sújtanák, az úgynevezett szolidaritási adóval, amely személyenként 250 ezer euró, átszámolva 79 millió forint. Ez nem más, mint zsarolás, tehát ezt sem fogadhatjuk el. További veszélyt jelent a családegyesítés. A muszlim családok nagy létszámúak, több feleséggel és gyerekkel. Ez újabb egészségügyi, szociális, oktatási és kulturális kiadásokat és feszültségeket okozna. A kötelező betelepítés mindenkit személyesen érint, és ha megvalósul, akkor a városokban és a falvakban együtt kell élni mindazokkal a problémákkal, amelyek több európai városban már nagyon is valósak. Terrorizmus, zaklatás, erőszak.
– A bevándorláspártiak szerint ezzel lehetne megszüntetni az európai munkaerőhiányt…
– Ez hamis érv, ugyanis Európában 22 millió munkanélküli van, közöttük nagyon sok fiatal. Németországban eddig a több százezer bevándorló közül mindössze csak 54-et tudtak alkalmazni a nagy cégek a német statisztikai hivatal szerint. Ez jelzi, hogy velük nem lehet megoldani a munkaerőpiac problémáit. Az is hamis érvelés, hogy a multikulturális társadalmaké a jövő. Ez a tétel már most megdőlt, hiszen a különböző országok 30, 40 éves tapasztalata bizonyítja, hogy a bevándorlók továbbra is elkülönülten élnek, párhuzamos társadalmak alakultak ki, és vannak olyan városrészek (no-go zónák), ahová még a rendőrség sem teszi be a lábát. Sokáig azt is tagadták az unióban és itthon is egyes politikusok, hogy nincs összefüggés a bevándorlás és a terrorizmus között. Ma már kinevetik őket, ha ilyet mondanak, mert sajnos egyértelmű az összefüggés. Tragédiák sora rá a bizonyíték. Háromszáz halottja van az értelmetlen terrornak, és akkor még nem említettem a nők elleni erőszakos cselekményeket, vagy más bűneseteket.
– Milyen következményei és hatása lesz, lehet az október másodikai népszavazásnak?
– A népszavazás a demokrácia egyik legfontosabb ismérve, ezért milliók véleményét nem söpörhetik le a brüsszeli bürokraták az asztalról. Nem dönthetik el helyettünk, hogy kikkel szeretnénk élni saját országunkban. Ezért fontos, hogy minél többen elmenjenek szavazni és mondjanak nemet a bevándorlók kötelező betelepítésére.