A soproni színjátszás múltja visszanyúlik a XVII. század elejére, a városban komoly hagyománya teremtődött ennek a művészeti ágnak. Az 1792-es esztendő mérföldkő volt a helyi színházhistóriában: magyar nyelvű darab került színre. Az evangélikus líceum diákjai előadták Lakos János Hunyadi László című drámáját. Ezzel Sopron is új fejezetet nyitott a magyar nyelvű színjátszás krónikájában. Erről a jeles évfordulóról emlékezett meg a teátrum az előtérben nyílt minitárlattal, amelyet az evangélikus líceum segítségével állítottak össze.
Pataki András, a soproni színház igazgatója köszöntőjében örömét fejezte ki, hogy a településen ilyen jelentős múltra visszavezethető hagyománya van a magyar nyelvű színjátszásnak. Erre pedig mindig jó emlékezni, őrizni az elődöktől ránk hagyott örökségét.
- A tradícióba kapaszkodva jobban láthatjuk a jövőt. Ez az esemény napról-napra örömhírt jelentett mindenki számára, hogy a magyar kultúra létezik, megtartó, identitást hordozó ereje pedig most is érződik - mondta köszöntőjében Tölli Balázs, a soproni Berzsenyi Dániel Evangélikus Líceum igazgatója, aki hangsúlyozta, hogy a két intézményt, a színházat és a líceumot összeköti a múlt és ez a régi kapcsolat ma is aktív, élő.
/https%3A%2F%2Fadmin.sopronmedia.hu%2Fuploads%2Fimport%2Fbf%2F2b%2Fimg-0787-copy_ncp8.jpg)
fotó: Torma Sándor
/https%3A%2F%2Fadmin.sopronmedia.hu%2Fuploads%2Fimport%2F21%2Ff3%2Fimg-0789-copy_66s1.jpg)
fotó: Torma Sándor
/https%3A%2F%2Fadmin.sopronmedia.hu%2Fuploads%2Fimport%2Fd5%2F39%2Fimg-0790-copy_01gt.jpg)
fotó: Torma Sándor