| 2022. május. 31. | 2 perc olvasás

Természettudományos ismereteik gyarapításához kaptak kísérletező csomagot a Széchenyis diákok

A csomag tartalmaz többek között egy 3 D nyomtatót, egy nagyfelbontású elektromikroszkópot, valamint alternatív energiák (nap és szél) szemléltetésére alkalmas kísérletező eszközöket. A több mint 600.000 Ft értékű csomag hozzájárul ahhoz, hogy a diákok természettudományos ismereteiket tapasztalati úton, élményközpontúan bővítsék, elmélyítsék.

Egy osztrák-magyar oktatási együttműködési projekt keretében kedden délután, a Soproni Egyetem képviseletében dr. Katona György oktatási rektorhelyettes és dr. Varga László a Benedek Elek Pedagógiai Kar dékánja ünnepélyes keretek között adták át a Soproni Tankerületi Központ igazgatójának Marek Jánosnak azt a projekt keretében beszerzett kísérletező csomagot, amellyel az általános iskola felső tagozatos és középiskolás diákok különböző természettudományos kísérleteket tudnak elvégezni.

A projekt keretében összesen 75 db ilyen kísérletező csomagot szerzett be az egyik projektpartner a Bildungsdirektion für Wien, Europa Büro elsődlegesen az általa fenntartott bécsi iskoláknak és 3 db csomag kerül Magyarországra, melyből egy a Soproni Tankerülethez.

Úgy gondoljuk, ez egy hatalmas lehetőség arra, hogy a tanulók a természettudományos ismereteiket tapasztalati és élményalapon még jobban elmélyítsék.

- nyilatkozta Marek János, a Soproni Tankerületi Központ igazgatója. 

Dr. Katona György elmondta, hogy a Soproni Egyetem már régóta közreműködik Interreg projektekben, s leginkább a nyelvfejlesztésben és a pedagógiai módszertani aspektusokban vesz részt. A Benedek Elek Pedagógiai Kar az élményalapú tanulásnak a kidolgozásával és módszerének az alkalmazásával járul hozzá a programhoz, a Széchenyi István Gimnázium pedig ennek a közös projektnek az egyik megvalósító partnere. 

Az osztrák felekkel együtt valami közöset keresünk, amit pedagógiának, illetve 21. századi pedagógiának hívunk. Valójában ez az ünnepség is erről szól, hogy ehhez eszközöket kap a tankerület, amiket a Széchenyi István Gimnáziumnak ajándékoz, hogy magas minőségi oktatás történhessen itt is.

- fogalmazott dr. Katona György oktatási rektorhelyettes.

Major Andreától, a vezető partner projekt koordinátorától megtudtuk, hogy a projektben készülnek regionális termékek, digitális tananyagok, és olyan típusú eszközök is rendelkezésre állnak, amelyek nemcsak a kísérletezést segíthetik, de általuk a kísérletezés élményalapúvá válik, s amelyeket más iskolák is kikölcsönözhetnek. 

 

Legnépszerűbb cikkek