| 2016. április. 25. | 1 perc olvasás

Tizedszer bajnok a Sopron

Története 10. bajnoki címét nyerte az UNIQA Sopron női kosárlabdacsapata, amely az NB I döntőjének harmadik mérkőzésén is felülmúlta a Győrt, így 3-0-ra győzött a párharcban. (Nyitókép: Tóth Zsombor/UNIQA Sopron)

A soproniak hétfőn 81-60-ra nyertek úgy, hogy végig uralták a meccset, az első három negyedben több pontot dobtak a vendég Győrnél, amely csak az utolsót tudta döntetlenre hozni.

Fotó: MTI/Koszticsák Szilárd

A Sopron 1993-ban volt először bajnok, tizenhatszor jutott be a fináléba, s ezek közül a mostanival együtt tízet nyert meg.

Végeredmény:
Női kosárlabda NB I.A, DÖNTŐ, 3. mérkőzés:

UNIQA Sopron-CMB CARGO UNI Győr 81-60 (22-15, 23-16, 18-11, 18-18)

UNIQA SOPRON: FEGYVERNEKY 4, HONTI 7/3, SIMON ZS. 6/3, Krnjic 8, Peters 6. Cs.: CIGLAR 18/12, CRVENDAKIC 17/9, DUBEI 7/3, Zsovár 2, Lelas 2, Weninger 2, Határ 2.

CMB CARGO UNI GYŐR: Radocaj 10/6, Laklóth -, CHANEY 10, GRIGALAUSKYTE 7/3, GOREE 20. Cs.: KOCH 7/3, Nagy R. 3/3, Varga Zs. 2, Török Á. 1, Horváth K. -, Horváth L. -, Kovács V. -.

Az egyik fél harmadik győzelméig tartó párharc végeredménye: 3-0 az UNIQA Sopron javára.