| 2020. december. 16. | 2 perc olvasás

Továbbra is veretlen a Sopron Basket

Végig szoros csatában a Sopron Basket 69-66-ra legyőzte a Galatasaray-t az Euroliga 2. fordulójából pótolt találkozón A csapat ezzel megőrizte veretlenségét a sorozatban.

Az összecsapás Jelena Brooks duplájával a Sopron került előnybe. Három perc után már 8-2-re vezetett a magyar csapat. Ezt követően egy triplával kezdte meg a felzárkózást a Galatasaray. Egészen 10-9-re felkapaszkodtak a törökök, de a vezetést nem tudták átvenni. Tina Krajisnik találatával vett új lendületet a Sopron és ezzel egészen 19-9-re elszakadtak a mieink. Az utolsó két percben Hollingsworth kétszer is betalált, de Jelena Brooks duplája így is 21-13-as előnyt jelentett.

A törökök ez idő alatt 23-19-re felzárkóztak. Közelebb azonban ekkor nem kerültek.
Briann January és Gabby Williams ismét növelte az előnyt, így 27-19-nél már vendég időkérés miatt állt a játék. A félidő utolsó három percében 32-26 után viszont a Galata játékosai kaptak el egy jobb sorozat. Átvették a vezetést a lepattanókban, a nagyszünetig 20 pontot értek el festékből, amiből 14-et a második 10 percben szereztek. Végül 10-2-es sorozattal zárták a félidőt, így 36-34-re a vezetést is átvették.

A harmadik negyed végig kiegyenlített játékot hozott. A törökök 5 pontnál jobban nem tudtak elszakadni. Tina Krajisnik remek villanásaival tartotta a lépést a Sopron. A rutinos center a harmadik etapban egymaga 11 pontot szerzett. A fordulópont 45-41 után érkezett el. Fegyverneky Zsófia öt pontjával és Krajisnik újabb találatával 48-47-nél átvette a vezetést a Sopron. Végül az utolsó 10 percnek a Sopron 57-55-ös vezetéséről vágtak neki a felek.

A záró szakasz elején Glory Johnson újabb négy ponttal jelentkezett, amivel 61-57-re szakadt el a magyar csapat. A törökök még két egységre felzárkóztak, de a mérkőzésen értékes perceket pályán töltő és csapatát remek megmozdulásokkal segítő Czukor Dalma a duplájával előrébb lendítette Sopront. Krajisnik büntetőivel 65-59-nél már 6 egységgel jártak előrébb Gáspár Dávid tanítványai. Rendkívül küzdelmes játékot hozott az utolsó öt perc. . 68-63 után az utolsó percben  Russell dupláját követően még felcsillant az esély a vendégek számára. Briann January sikeres büntetője azonban 69-65-re módosította az állást és innentől már nem mutatkoztak fordítási lehetőségek a Galata előtt.