Új rekord született a soproni Lőver Kupa történetében
Idén 5. alkalommal ad otthont a Lőver Kupának a soproni Lőver uszoda. Az április 5-6-i hétvégén megrendezett esemény ismét rekordott döntött: 9 ország 60 klubjából összesen 815 versenyző nevezett a megmérettetésre. Az ünnepélyes megnyitón dr. Farkas Ciprián polgármester, dr. Csziszár Szabolcs alpolgármester és Rádonyi László, a Soproni Vízmű Zrt. vezérigazgatója is tiszteletét tette.
Fotó: Horváth Ádám Bence
Gyurátz Edit úszóedző, az Úszó Nemzet Program városi koordinátora lelkesen osztotta meg velünk, hogy a külföldi klubokon kívül hazánk majdnem összes úszóegyesülete nevezett a versenyen több korosztályban, így több mint 3900 rajt lesz a két nap folyamán.
Fotó: Horváth Ádám Bence
Dr. Farkas Ciprián polgármester nyitó beszédében kiemelte, hogy bár olyan nagy nevek is edzettek a város új úszókomplexumában, mint Milák Kristóf, mégis az a legnagyobb öröm, mikor gyermekeinket látjuk fejlődni, gyarapodni az új uszoda adta lehetőségeknek köszönhetően. A polgármester kollégánknak adott interjújában is kiemelte, hogy új távlatokat nyitott a soproni sportéletben ez a létesítmény:
Az 5. Lőver Kupa is egy újabb bizonyítéka annak, hogy jól döntöttünk, hogy ezt az uszodát ide építettük a Lőverekbe, hiszen emlékszünk talán még rá, hogy a régi épület messze meghaladta a város méretét negatív mértékben, tehát kicsinek bizonyult. Amióta átadtuk, 2021 nyara óta, azóta számos világhírű sportoló járt ebben a medencében, vízilabdázók, úszók egyaránt, így Sopron felhelyeződött a hazai és nemzetközi vízi sportok térképére.