| 2019. szeptember. 5. | 1 perc olvasás

Újabb győzelemmel folytatódott a felkészülés

Nagyarányú győzelmet aratott a Sopron Basket. Az együttes harmadik felkészülési mérkőzésén a szlovák Pöstyén volt az ellenfél. A házigazdák számottevő különbséggel, 73-26 nyertek.

Villámrajtot vett a házigazda és három perc alatt 9 pontos előnyre tett szert.. Keményen védekezett az együttes, a negyed végéig tovább nőtt a különbség. A 25 dobott pontból Weninger Virág egymaga 12 egységgel vetette észre magát.

A második negyedben is maradt az egységes védekezés, támadásban viszont csökkent a hatékonyság. Az előny azonban így is növekedett. 45-20-ra álltak a csapatok ekkor.

A szünet után mindössze 2 pontot dobott a szlovák csapat. Ekkor már végleg biztossá vált a Sopron Basket sikere.

A záró szakasz már csendes játékban folyt, a házigazdák előnye azonban így is növekedett.
Sopron Basket Pöstyén 73-26. Brooks 17 ponttal, Weninger pedig 16 ponttal zárt.

A csapat felkészülési időszakának azonban közel sincs vége, pár nap múlva ismét a szlovákokkal játszik a Sopron, ezúttal idegenben.