| 2022. július. 8. | 2 perc olvasás

Vereséggel kezdte szereplését a magyar válogatott az U20-as Európa-bajnokságon Sopronban

Megkezdődött Sopronban a 2022-es U20-as A-divíziós Európa-bajnokság. A magyar válogatott az első csoportmérkőzésén 63-50-re alulmaradt Csehországgal szemben.

Boros Julcsi szerezte a mérkőzés első találatát, majd Keita Aya két duplájával növelte 6-2-re az előnyét válogatottunk. Bár a csehek 8-8-nál, majd 10-10-nél egyenlítettek, de az első negyedben jellemzően a mieink jártak előrébb. Ráadásul 10-10 után egy 7-0-s futással nagyobb lépéselőnybe kerültek Cziczás László tanítványai. Ezen sorozat alkalmával Sitku Zsuzsanna és Boros Julcsi felelt a pontokért. Időkérést követően triplával szépített riválisunk és a negyed utolsó találata is a cseheké volt, de 10 perc játék után 17-15-nél így is a magyar válogatott vezetett. Az első negyed végjátékában közel négy percig nem találtak be a mieink, de a második etap elején Boros Julcsi megtörte ezt a kosárcsendet. Ezt követően pedig Dombai Réka büntetőjével 20-15-ös előnyre tettünk szert.

Fotó: FIBA.Basketball

A folytatásban a csehek akarata érvényesült. A magyar válogatott hét percen át nem szerzett pontot és ez idő alatt 17-0-val 32-20-ra fordított ellenfelünk. A második negyedben a 17 mezőnykísérletéből mindössze 3-at értékesített válogatottunk. A másik oldalon ugyanez az arány 22-ből 8 volt. Ebben a negyedben a lepattanócsatát is megnyerték a csehek, különösen a hat támadólepattanójuk bizonyult rendkívül értékesnek. Madár Eszter és Krasovec Lili találataival szakadt meg a rosszabb sorozatunk. A lélektani 10 pontos különbség alá viszont nem tudott visszajönni a magyar csapat. A félidőben 36-24 állt az eredményjelzőn. A harmadik negyed első percében egyik gárda sem talált be. A csehek szerezték az első pontokat büntetőből. Az első mezőnykosárra pedig három és fél percet kellett várni, akkor 41-24-re alakította az eredményt riválisunk.

A harmadik etapban is sok lehetőség maradt ki támadásban. Ebben a szakaszban négy és fél perc elteltével Madár Eszter nevéhez fűződött az első magyar találat. A folytatásban azonban ismét a csehek domináltak. A különbség 47-26-nál lépte át a 20 pontot, majd 54-26-nál már a 30-at közelítette. Rozmán Lilla négy pontjával és Krasovec Lili villanásával szépítettünk. A játékrész végén pedig Salamon Zsófia értékesített büntetőt. A záró etapnak így végül 56-33-ról vágtak neki a csapatok. Sorrendben Krasovec Lili, Dúl Terka és Salamon Zsófi révén 20 pontra visszazárkózott együttesünk. A küzdőszellem maximálisan megvolt a nagy különbség ellenére is. A differencia 58-38 után 20 pont környékén látszott állandósulni. Becsülettel hajtott csapatunk és mindent megtett, hogy jó ritmusban zárja le a meccset. 61-40 után 10-2-es futással szépítettek a magyar lányok. Madár Eszter, Rakita Lila és Sitku Zsuzsanna voltak ezen széria pontszerzői. Így alakult ki 63-50-es végeredmény.

Folytatás szombaton 18 órától Hollandia ellen.