
Átadták Harkán az új, 28 férőhelyes bölcsődét
Elkészült Harka legújabb köznevelési intézménye, így az iskola és óvoda mellett már a legkisebb korosztály is csodálatos, új környezetben tartózkodhat, míg a szülők vissza tudnak állni a munkába.
A TOP-6.2.1-15-SP1-2016-00001 azonosítószámú projekt keretében a közelmúltban három bölcsőde is megújult, összességében mintegy 150 millió forintból. A Zöld Ág Bölcsődében felújították a meglévő épületet. A külső nyílászárók egy részét cserélték, kicserélték az összekötő folyosó üvegfelületeit és az akadálymentes bejárati ajtót, illetve a belső nyílászárókat felújították, elvégezték a szükséges festéseket. Átépítették az akadálymentes rámpát és több helyiségben cserélték a padló- és csempeburkolatokat. A munkálatok összértéke 34 millió forint volt. A Deák téri Kuckó Bölcsőde tetőszerkezete újult meg, a kivitelező részlegesen cserélte a fedélszerkezetet, a tetőfedés és a bádogszerkezeteket teljesen megújultak. A tetőszerkezet felújításának összköltsége 32 millió forint volt. A Százszorszép Bölcsőde épületének energetikai felújítása a homlokzati nyílászárók cseréjét, a homlokzat hőszigetelését, a fűtés korszerűsítését, valamint az akadálymentes WC és rámpa kialakítását foglalta magába. Elvégezték emellett a tető hő- és vízszigetelését, így az épület energiahatékonyabban működtethető. A kivitelezés 81 millió forintba került.A soproni bölcsődék fejlesztése itt nem állt meg, a mintegy 314 millió forintból megvalósuló fejlesztés eredményeképpen a Százszorszép Bölcsőde hamarosan egy új épületegyüttessel bővül, amely két gyermekcsoport fogadására alkalmas csoportszobákat és a kiszolgáló, gazdasági funkciókat foglalja magába. Az új épületszárny csoportszobánként 14 gyermek ellátását teszi majd lehetővé, így a bölcsőde összesen 28 új gyermek fogadására lesz alkalmas. A tervek szerint az új épületszárny 2021. szeptember 1-jével nyithatja meg kapuit.
Elkészült Harka legújabb köznevelési intézménye, így az iskola és óvoda mellett már a legkisebb korosztály is csodálatos, új környezetben tartózkodhat, míg a szülők vissza tudnak állni a munkába.
24 férőhelyes bölcsődét adtak át Sopronkövesden. A településen egyre nagyobb igény volt az intézményre, amely hiánypótló szolgáltatást tud nyújtani az ott élő családoknak. A beruházás 216 millió forintos kormányzati támogatással valósult meg.
Új épületszárnnyal bővült a Százszorszép Bölcsőde, amely 28 újabb gyermek fogadására alkalmas. A beruházás 300 millió forint kormányzati, és 50 millió forint önkormányzati forrásból valósult meg.
Elkészült az új bölcsőde Fertőrákoson. Az épület több mint 100 millió forintból valósult meg, és 12 gyermeknek tudnak benne helyet biztosítani.
Nyolc férőhelyes minibölcsőde épült Peresztegen. A száz négyzetméter alapterületű intézményt szeptemberben vehetik birtokba a legkisebbek. A beruházás 65 millió forint kormányzati támogatásból valósult meg.
Tavaly novemberben kezdődött meg a Százszorszép Bölcsőde bővítése, amelynek munkálatait sajtóbejárás keretében mutatták be a városvezetés jelenlétében. A kormányzati és önkormányzati forrásból megvalósuló bővítésnek köszönhetően szeptembertől újabb 28 kisgyermek számára lesz biztosított a bölcsődei ellátás az intézményben.
A tervek szerint jövő nyárra készül el a 24 férőhelyes intézmény Sopronkövesden. A településen egyre nagyobb igény volt a bölcsődei elhelyezésre, így hiánypótló szolgáltatást tud nyújtani az önkormányzat az ott élő családoknak.
Letették az alapkövét a Fertőszéplakon épülő mini bölcsődének. A nyolc férőhelyes intézmény 95 millió forintnyi hazai forrásból épül meg. A létesítmény 2022 nyarára készül el.
A soproni városvezetés sajtótájékoztató keretében jelentette be csütörtökön, hogy megkezdődnek a kivitelezési munkálatok a Százszorszép Bölcsődében. A fejlesztés révén megvalósuló új épületegyüttesnek köszönhetően további 28 kisgyermek számára lesz biztosított a bölcsődei ellátás a megújuló, s a jövőben modernebb megjelenéssel bíró intézményben.
A közelmúltban három bölcsőde is megújult, összességében mintegy 150 millió forintból. A fejlesztésnek köszönhetően ma már korszerűbb és energiahatékonyabb intézmények segítik a nevelési munkát. A Százszorszép Bölcsődében pedig férőhelybővítést is szeretne megvalósítani az önkormányzat.